PRP injekcijos į sąnarius


Trombocitais praturtintos plazmos terapija tai natūralus gydymo būdas, paspartinantis sausgyslių ir kremzlių gyjimą bei atsinaujinimą, nedidinantis rizikos ligos atsinaujinimui.

Tai  kraujo plazmos  komponentas, paruošiamas iš paciento veninio kraujo, centrifugavimo procedūros metu ir nedelsiant suleidžiamas tam pačiam pacientui į ligų, traumų ar nepalankių išorės faktorių pakenktus audinius, kaip gydomoji ar pažeistų audinių atstatymo  priemonė. A-PRP visiškai natūrali procedūra, be jokios chirurginės intervencijos.

Procedūra tinkama GYDYTI:

  • Osteoartritui (sąnarių kremzlės dilimas: kelio, klubo, stuburo (kaklo ir juosmens), bei čiurnos sąnarių )
  • Sukamojo raumens įtrūkimams
  • Tenisininko/Golfo žaidėjo alkūnės tendinozei (chroniška sausgyslės degeneracija)
  • Kulno/pėdos skausmas – plantarinis fascitas (audinių degeneracija, dalinis audinio trūkis)
  • Achilo sausgyslės tendilitui  ( sausgyslės skaidulų degeneracija, uždegimas)
  • Kelio girnelės tendinozė (kelio sausgyslės degeneracija)
  • Artroziniai pakitimai/skausmai (lėtai progresuojanti neuždegiminė liga, kuriai būdinga sąnario kremzlės destrukcija (irimas)

A- PRP puiki alternatyva tiems pacientams, kurie nori išvengti skausmingų chirurginių operacijų. Pirminiais vertinimais galime konstatuoti, kad A – PRP yra saugus  gydymo būdas žmonėms, kuriems pasireiškia skausmai judant bei trauminiai sužalojimai.

A-PRP GYDYMO NAUDA

Iš sumažėjusių ligos simptomų, pacientai gali pajusti gydymo progresą iškart po suleidimo. Nebereikia taikyti papildomų tradicinių gydymo metodų (medikamentai, chirurginės operacijos). A–PRP skatina žaizdų gijimą, audinių, sausgyslių, odos ir kaulų regeneraciją, naujų kraujagyslių formavimąsi. A–PRP garantuoja efektyvų gijimą, užtikrina traumos pašalinimą ir tolimesnį ligos ūmėjimą, užkertamas kelias plisti uždegimui.

   KAIP PRIŽIŪRĖTI INJEKCIJOS VIETĄ PO GYDYMO?

Pradžioje, procedūra gali sukelti skausmą ir diskomfortą. Patartina pasirūpinti, kad po procedūros pacientas saugiai sugrįžtų namo. Norint sumažinti injekcijos pojūtį, pacientui gali būti uždedama ledo ir pakeliama galūnė. Pasistenkite vengti fizinio krūvio. Po savaitės pacientui pradedama reabilitacijos programa. Būtinai informuokite gydytoją jeigu esate alergiškas lidokainui ar bupivakainui. Jeigu nesate įsitikinęs, teiraukitės pas savo  šeimos gydytoją.

KAIP GREITAI  GALIMA SUGRĮŽTI PRIE ĮPRASTOS FIZINĖS VEIKLOS?

Gydymo laikas ir injekcijų dažnumas priklauso nuo paciento pažeistos vietos, autoimuninių ląstelių gebėjimo regeneruotis. Nors gydantis su A-PRP reikalinga reabilitacija, tačiau A-PRP natūraliu būdu sutrumpina ir paspartina atkūrimo procesą lėtinėse bei ūminėse traumose. Rezultatai yra matomi jau pirmųjų injekcijų metu, tačiau norint pasiekti geriausių rezultatų, aukščiausios kokybės ir ilgalaikiškumo jūsų gydytojas patars kiek procedūrų jums prireiks.

Ankstesniais tyrimais remiantis, gauti stulbinantys rezultatai. Per 6 mėnesius, latarinis epikondilitas  sumažėjo 81%, o  per 1-3 metus net 93% .

KAIP PASIRUOŠTI INJEKCIJAI ?

Procedūros eigoje pacientas pats gali įvertinti,  ar A – PRP gydymo būdas jam yra efektyvus ir tinkamas (terapijos metu jaučiamas mažėjantis skausmas). Prieš injekciją gali būti atlikta apžiūra magnetinio rezonanso ar ultragarso būdu. Taip bus patikslinta diagnozė ir atmestos ligos, kurios tinkamesnės gydyti chirurginiu būdu.

Paprastai A-PRP injekcija užtrunka iki valandos ir atliekama ambulatoriškai.

REKOMENDACIJA!

Savaitę prieš ir po injekcijos nevartokite priešuždegiminių preparatų, taip nebus  sumažinta gydomoji naudą.

Priklausomai nuo paciento būklės, gali būti atliekamos 1 – 3 injekcinės procedūros.

KOKS GALIMAS ŠALUTINIS POVEIKIS ? 

Šalutinis poveikis nepasireiškia arba pasireiškia labai retai. Išskirtiniais atvejais pacientui gali kilti alerginės reakcijos ar atsirasti infekcijos, uždegimo pavojus dėl atliekamos pačios injekcinės procedūros.

Pasireiškus kuriam nors iš aukščiau išvardintų simptomų, būtina kreiptis pas gydytoją.

Comments are disabled.