H.pylori UREAZĖS kvėpavimo testas


Ureazės kvėpavimo testas – tai procedūra naudojama diagnozuoti Helicobacter pylori (H.pylori), kuri yra viena iš labiausiai paplitusių žmogaus bakterinių infekcijų pasaulyje. Šis mikroorganizmas, patekęs į skrandį, sukelią lėtinį skrandžio ir dvylikapirštės žarnos uždegimą bei sąlygoja opaligės išsivystymą. Moksliniais tyrimais įrodyta, kad H.pylori yra neabejotinas skrandžio vėžio bei skrandžio MALT limfomos rizikos veiksnys.

Dažniausiai ši infekcija nesukelia jokių nusiskundimų, tačiau uždegimui paūmėjus gali sutrikti virškinimas, atsirasti deginantis viršutinės pilvo dalies skausmas, pykinimas. Rečiau – vėmimas, pilvo pūtimas ar suprastėti apetitas.

Ureazės kvėpavimo testas – tai paprastas, greitas ir tiksliausias neinvazinis tyrimas nustatant aktyvią H. pylori infekciją. Tai tinkamiausias metodas norint patikrinti paskirto gydymo rezultatus ir įsitikinti, kad H. pylori naikinimas buvo sėkmingas.

Siekiant užtikrinti, kad ureazės kvėpavimo testas būtų kuo tikslesnis, o H.pylori diagnostika būtų optimali, svarbu:

  • Nieko nevalgyti ir negerti likus 6 valandoms iki testo atlikimo pradžios.
  • Likus bent 4 savaitėms iki tyrimo nevartoti antibiotikų.
  • Likus 1 savaitei (jei išeina 2 savaitėms) iki tyrimo nevartoti vaistų, vadinamų protonų siurblių inhibitoriais (pvz. omeprazolis, esomeprazolis, pantoprazolis ir kiti šios grupės vaistai).
  • Likus 1 savaitei iki tyrimo nevartoti Bismutho preparatų (Ulcamed).

Prašome įspėti savo gydytoją, jeigu turite alergiją karbamidui arba citrinos rūgščiai (ji gali būti naudojama tyrimo metu), o taip pat jeigu pasireiškė alerginė reakcija ankstesnio UBT kvėpavimo testo metu.

Nors ureazės kvėpavimo testas neturi jokių šalutinių poveikių, prieš atliekant testą gydytojui praneškite, jeigu esate nėščia ar šiuo metu žindote kūdikį krūtimi.

Comments are disabled.