Kokios dažniausios širdies ligos?


Pagrindinės širdies ligų priežastys tai: bloga mityba, antsvoris, mažas fizinis aktyvumas. Visi šie veiksniai ilgainiui sukelia įvairias širdies ligas. Kiekvienas kardiologas pirmiausia pataria peržiūrėti savo valgymo įpročius. Neteisingas maistas stipriai veikia organizmo veiklą. Aišku, kad vien teisingai maitintis neužtenka. Reikalinga fizinė veikla. Juk dažniausiai širdies ligomis serga didelį viršsvorį turintys piliečiai. Tai sąlygoja ir mažą fizinį aktyvumą. Pacientai pradeda jausti skausmą krūtinės srityje, kuris gali toliau keliauti į ranką. Toks skausmo judėjimas yra vienas iš požymių, kad su jūsų širdies veikla yra kažkas negerai. Visuomet rekomenduotina nelaukti ir atkreipti dėmesį jeigu jaučiate panašius simptomus. Kuo skubiau kreipkitės į gydytojus. Antras dažnas širdies problemų simptomas, tai silpnumas ir galvos svaigimas. Jeigu tik pradėjus vaikščioti ar nesunkiai darbuotis fiziškai jaučiate panašius skausmus nelaukite ir patys nesiimkite gydymo. Širdies ligos yra labai rimta problema, nes pradžioje pacientai gali turėti tik aukštą kraujospūdį, kuris ilgainiui įtakoja ir širdies ritmo sutrikimus.

Aukštas kraujospūdis – hipertenzija

Viena dažniausių širdies ligų. Tikriausiai pažįstate ne vieną artimą žmogų, kuris turi šią problemą. Kadangi daugėja piliečių turinčių antsvorį, todėl daugės ir tokios ligos atvejų. Šiandien profesionalios įrangos pagalba galima nustatyti visas ligos priežastis, paskirti tinkamą gydymą ir laiku stabdyti įvairias širdies ligas.

Širdies ritmo sutrikimai, infarktas – tai ženkliai sunkesnės ligos. Bet koks širdies ritmo sutrikimas yra didelė problema. Juk šis mūsų organas yra pats svarbiausias. Tai organizmo variklis. Lietuvoje tokie susirgimai nėra itin reti. Dėl neteisingos mitybos, mažos fizinės veiklos, didelio streso ir alkoholio vartojimo širdies problemos kasmet tik didėja. Gydytojai pastebi, kad normalų svorį turintis žmogus itin rečiau serga tokiomis ligomis. Svarbus kūno balansas tarp riebalų, raumenų. Paprastai vyrams tinkamas riebalinis sluoksnis turėtų sudaryti 10-15%, moterims – 18-23%. Kada viršijamas balansas, tuomet ir prasideda kraujotakos sutrikimai ko pasekoje išsivysto širdies ligos.

Kaip išvengti širdies ligų?

Pagrindas – normalus gyvenimo būdas. Nereikia kardinaliai sveikai maitintis, itin daug sportuoti (jeigu nesate profesionalus sportininkas), užtenka tik turėti mažiau streso, įvairų maistą ir kažkiek fizinio aktyvumo. Visos problemos prasideda tada, kai sutrinka mityba ir ženkliai padidėja kūno svoris. Tokie organizmo pasikeitimai įtakoja visą kūno veiklą. Norėdami išvengti širdies ligų – prižiūrėkite savo kūną.

Comments are disabled.